poniedziałek, 17 sierpnia 2015

Sui Ishida-"Tokyo Ghoul 1"

Tokyo Ghoul jest bardzo popularną mangą zarówno w Japonii jak i od niedawna w Polsce.Jedni ją uwielbiają,inni krytykują.Co ja o niej myślę?


Japoński student pierwszego roku,uwielbiający czytać książki i hamburgery- oto Kaneki Ken. Jego życie jest całkowicie normalne. Uczy się na wydziale literatury, a w wolnych chwilach czyta lub spotyka się ze swoim najlepszym przyjacielem. Chłopak w końcu spotyka miłość.A przynajmniej tak mu się wydaje... Czy można komuś zaufać w stu procentach w mieście, gdzie grasują istoty nazywane ghulami? Wtapiają się one w tłum, mordują ludzi, a następnie pożerają ich zwłoki. Nie brzmi to pozytywnie. Jednak bohater, jak i większość ludzi do końca w to nie wierzy. Tylko czy wybranka serca chłopaka jest na pewno taka, jak się mu wydaje? Podczas jednego z ich wspólnych spotkań dochodzi do wypadku, którego szczegółów nie zna nikt, z wyjątkiem bohatera.Ona ginie na miejscu, a Kaneki w bardzo ciężkim stanie trafia do szpitala. Lekarz podejmuje decyzje o oddaniu narządów dziewczyny chłopakowi i ratuje mu życie. Jednak z bohaterem zaczynają dziać się nieprawdopodobne rzeczy,a jego życie z dnia na dzień staje się koszmarem.Autorem mangi jest Sui Ishida,który za tę historię obsypany został nagrodami min.Young Jump 113th Grand Prix.Historia Kanekiego w bardzo krótkim czasie zyskała popularność w Japonii,podobnie jak w Polsce.Wydawana jest w formacie standarowym przez wydawnictwo Waneko.


"Tokyo Ghoul" to moja pierwsza i jedna z ulubionych mang.Zamówiłam ją przed premierą i z niecierpliwością czekałam aż wreszcie będę mogła ją przeczytać.Kiedy nadszedł ten upragniony dzień i dostałam pierwszy tomik w swoje ręce ciężko było mnie od niego oderwać.Mimo,że oglądałam wcześniej anime na  podstawie mangi historia zaciekawiła mnie tak samo,jakbym poznawała ją po raz pierwszy.


Fabuła mangi jest bardzo ciekawa.Jest to mroczna,momentami krwawa i trzymająca w napięciu opowieść.Historia jest bardzo wciągająca.Wszystko dzieje się w szybkim tempie nie pozwalając czytelnikowi odłożyć tomu aż do ostatniej strony.Nieoczekiwane zawroty akcji sprawiają,że zastanawiamy się co się wydarzy,a i tak odpowiedź na to pytanie jest często nieprzewidywalna. Trzymająca w napięciu historia jest również bardzo dopracowana,każdy szczegół jest przemyślany.

Spodobała mi się również przyjemna dla oka kreska autora.Udało mu się w pełni oddać bogactwo Tokyo,miasta w którym mają miejsce wydarzenia.Wykreował również ciekawe i oryginalne postaci,jak i ich otoczenie.Warto jeszcze wspomnieć o widowiskowych walkach,których w komiksie nie zbrakło.Mam nadzieje,że w kolejnych tomach będzie tylko lepiej.

Podsumowując:"Tokyo Ghoul" jest to moim zdaniem bardzo dobry tytuł,o który zdecydowanie warto zahaczyć.Idealny dla osób lubiących dynamiczną akcje z elementami horroru.Ten komiks "pożre" cię w całości!Polecam :)

Jest ktoś kto interesuje się mangami?Co sądzicie o takich krótkich recenzjach?Chcielibyście,aby pojawiało się ich więcej na blogu?Dajcie znać w komentarzu co o tym sądzicie :)))


Popular Posts