poniedziałek, 7 sierpnia 2017

TOP 10 KSIĄŻEK MŁODZIEŻOWYCH NA KONIEC LATA

pinterest

Niestety, wakacje mają to do siebie, że czekamy na nie bardzo długo, a mijają nie wiadomo kiedy. Czy tylko ja mam wrażenie, że tydzień temu odbierałam swoje świadectwo, a przecież lipiec dobiega końca? Ani się obejrzymy, a już będziemy wracać do szkoły. Warto ten czas wykorzystać jak najlepiej, czytając naprawdę dobre książki. Zastanawiacie się po co warto sięgnąć, zanim te piękne chwile wolności od nauki dobiegną końca? Już przychodzę z pomocą!
1. Oddam Ci Słońce
Pięknie napisana historia, której główni bohaterowie muszą się zmierzyć z trudami życia. Niesamowita książka, o cudownym, artystycznym klimacie. Porusza wiele problemów i zmusza czytelnika do myślenia. Wyróżnia się na tle innych książek młodzieżowych i jest moim numerem 1 nie tylko w tej kategorii, ale i wśród wszystkich powieści, jakie miałam okazję przeczytać.

2. Wybacz mi, Leonardzie
Matthew Quick to mój ulubiony autor. Jego książki zawsze robią na mnie ogromne wrażenie. "Wybacz mi, Leonardzie" to powieść, dotykająca wielu ważnych tematów, z którymi współcześni ludzie mają do czynienia. Nietuzinkowi bohaterowie, niezwykła historia i do tego rewelacyjny styl pisania. Quick rozśmiesza, zaskakuje, ale i wzrusza do łez. Myślę, że można śmiało porównać Leonarda do Małego księcia. Bohaterów tych dwóch historii naprawdę wiele łączy.

3. Wszystkie jasne miejsca
Wszystkie jasne miejsca" to książka naprawdę warta przeczytania. Historia zapada w pamięć i przekazuje mnóstwo ważnych wartości. Nie sądzę, by dało się przeczytać ją całkowicie obojętnie. Autorka bardzo szczerze ukazuje problemy, z jakimi borykają się nastolatkowie. Jedna z tych, które łamią serce i nie dają  sobie zapomnieć.

4. Do zobaczenia nigdy
 Temat osób niewidomych nie jest często poruszany w książkach, a jest on ważny. Autor w rewelacyjny sposób przybliża czytelnikowi życie niepełnosprawnej nastolatki. Ta powieść pomogła mi chociaż odrobinę zrozumieć, co taka osoba może czuć i jak wygląda jej codzienne życie. Świetnie napisana, mądra i zabawna.

5. Wszystko to, co wyjątkowe
"Wszystko to, co wyjątkowe" nie można zaliczyć do książek lekkich, mimo że czyta się ją dosyć szybko, a styl autora jest prosty. Matthew Quick poruszył w książce masę problemów, z którymi zmagają się współcześni ludzie. Czasem nie ma litości dla swoich bohaterów. Niesamowicie wstrząsa czytelnikiem. Jest to jednak pozycja, po którą zdecydowanie warto sięgnąć.

6. Earl i ja, i umierająca dziewczyna
Urzekła swoją oryginalnością, humorem, stylem pisania i niespotykanym podejściem do tematu. Mimo tematyki śmiertelnej choroby, nie znajdziecie tu ckliwej historii o miłości i zmiany życia. Bardzo się cieszę, że miałam okazję ją przeczytać i wszystkich do tego zachęcam.

7. Zanim Umrę
Niezapomniana, emocjonująca historia, która ściska za serce i sprawia, że zaczynamy cieszyć się życiem. Zajmuje ona wyjątkowe miejsce na mojej półce i jestem pewna, że kiedyś do niej wrócę. To pozycja, którą warto kupić, przeczytać i o niej rozmawiać.

8. 19 razy Katherine
"19 razy Katherine" pokonało w greenowskiej hierarchii "Gwiazd naszych wina" i "Szukając Alaski", stając na podium. To niezwykła historia, perfekcyjnie zaplanowana i z niesamowitym, zmuszającym do refleksji zakończeniem. Jest w niej wszystko to, co uwielbiam w młodzieżówkach. Ma ona mądrość, głębię i wartościowy przekaz, a wszystko zapakowane w świetnej historii z dużą dawką poczucia humoru. Czego chcieć więcej?

9. To skomplikowane, Julie
Kiedy zaczynałam czytać, myślałam, że będzie to książka o problemach dziewczyny z chłopakiem poznanym przez internet. Taki przesłodzony romans dla nastolatek z irytującą bohaterką i niezapadającą w pamięć historią. Tutaj się pomyliłam. Powieść okazała się niezwykłą, lecz naprawdę skomplikowaną historią, która chwyta za serce. Jestem pewna, że nie domyślicie się zakończenia!

10. Nawet o tym nie myśl
To idealny tytuł na już niestety dobiegające końca wakacje. Moc czytania w myślach ukazana w zupełnie inny sposób, niż w większości powieści. Jeżeli chcecie pozytywnie zacząć nowy rok szkolny, to ta powieść świetnie się sprawdzi. Jestem pewna, że nieźle się uśmiejecie czytając historie przyjaciół i miło spędzicie czas.Post napisany dla portalu:


Zdjęcie użytkownika Papierowe Motyle.

Popular Posts